Championship League Snooker 2020


Stadium MK, Milton Keynes | September 13 - October 30 2020

Stage Two October 26 - 29 2020

The 32 stage one group winners split into eight further groups of four, with two groups per day played over two tables.

Monday October 26

Group A Table 1 From 12:30pm

Group Table
 
P
W
D
L
FW
FL
+/-
PTS
WON
Judd Trump
3
2
1
0
8
3
5
7
£4,000
Barry Hawkins
3
2
0
1
6
3
3
6
£3,000
Ryan Day
3
1
1
1
5
6
-1
4
£2,000
Robert Milkins
3
0
0
3
2
9
-7
0
£1,000

Group Matches

Judd Trump
3
vs
1
Robert Milkins
Barry Hawkins
3
vs
0
Ryan Day
Barry Hawkins
3
vs
0
Robert Milkins
Judd Trump
2
vs
2
Ryan Day
Ryan Day
3
vs
1
Robert Milkins
Judd Trump
3
vs
0
Barry Hawkins

Group C Table 2 From 12:30pm

Group Table
 
P
W
D
L
FW
FL
+/-
PTS
WON
Zhao Xintong
3
2
1
0
8
3
5
7
£4,000
Luo Honghao
3
1
1
1
6
6
0
4
£3,000
Alexander Ursenbacher
3
0
3
0
6
6
0
3
£2,000
Stuart Bingham
3
0
1
2
3
8
-5
1
£1,000

Group Matches

Zhao Xintong
2
vs
2
Alexander Ursenbacher
Stuart Bingham
1
vs
3
Luo Honghao
Stuart Bingham
2
vs
2
Alexander Ursenbacher
Zhao Xintong
3
vs
1
Luo Honghao
Stuart Bingham
0
vs
3
Zhao Xintong
Luo Honghao
2
vs
2
Alexander Ursenbacher
Tuesday October 27

Group B Table 1 From 12:30pm

Group Table
 
P
W
D
L
FW
FL
+/-
PTS
WON
Zhou Yuelong
3
2
1
0
8
3
5
7
£4,000
Shaun Murphy
3
1
1
1
6
6
0
4
£3,000
Matthew Selt
3
1
0
2
5
7
-2
3
£2,000
Dominic Dale
3
1
0
2
4
7
-3
3
£1,000

Group Matches

Shaun Murphy
1
vs
3
Dominic Dale
Zhou Yuelong
3
vs
1
Matthew Selt
Zhou Yuelong
3
vs
0
Dominic Dale
Shaun Murphy
3
vs
1
Matthew Selt
Matthew Selt
3
vs
1
Dominic Dale
Shaun Murphy
2
vs
2
Zhou Yuelong

Group D Table 2 From 12:30pm

Group Table
 
P
W
D
L
FW
FL
+/-
PTS
WON
Mark Selby
3
2
1
0
8
2
6
7
£4,000
Graeme Dott
3
1
2
0
7
4
3
5
£3,000
Jamie O'Neill
3
1
0
2
3
7
-4
3
£2,000
Rory McLeod
3
0
1
2
3
8
-5
1
£1,000

Group Matches

Graeme Dott
3
vs
0
Jamie O'Neill
Mark Selby
3
vs
0
Rory McLeod
Mark Selby
3
vs
0
Jamie O'Neill
Graeme Dott
2
vs
2
Rory McLeod
Mark Selby
2
vs
2
Graeme Dott
Jamie O'Neill
3
vs
1
Rory McLeod
Wednesday October 28

Group F Table 1 From 12:30pm

Group Table
 
P
W
D
L
FW
FL
+/-
PTS
WON
Kyren Wilson
3
2
1
0
8
2
6
7
£4,000
Scott Donaldson
3
1
1
1
6
5
1
4
£3,000
Mark King
3
1
0
2
4
7
-3
3
£2,000
David Gilbert
3
1
0
2
3
7
-4
3
£1,000

Group Matches

Kyren Wilson
3
vs
0
Mark King
David Gilbert
0
vs
3
Scott Donaldson
David Gilbert
3
vs
1
Mark King
Kyren Wilson
2
vs
2
Scott Donaldson
Scott Donaldson
1
vs
3
Mark King
Kyren Wilson
3
vs
0
David Gilbert

Group E Table 2 From 12:30pm

Group Table
 
P
W
D
L
FW
FL
+/-
PTS
WON
Ken Doherty
3
1
2
0
7
5
2
5
£4,000
Thepchaiya Un-Nooh
3
1
2
0
7
5
2
5
£3,000
Xiao Guodong
3
1
1
1
6
6
0
4
£2,000
Jordan Brown
3
0
1
2
4
8
-4
1
£1,000

Group Matches

Xiao Guodong
3
vs
1
Jordan Brown
Thepchaiya Un-Nooh
2
vs
2
Ken Doherty
Thepchaiya Un-Nooh
3
vs
1
Jordan Brown
Xiao Guodong
1
vs
3
Ken Doherty
Thepchaiya Un-Nooh
2
vs
2
Xiao Guodong
Jordan Brown
2
vs
2
Ken Doherty
Thursday October 29

Group G Table 1 From 12:30pm

Group Table
 
P
W
D
L
FW
FL
+/-
PTS
WON
John Higgins
3
2
0
1
6
3
3
6
£4,000
Martin Gould
3
1
2
0
7
4
3
5
£3,000
Tom Ford
3
0
2
1
4
7
-3
2
£2,000
Jamie Clarke
3
0
2
1
4
7
-3
2
£1,000

Group Matches

John Higgins
3
vs
0
Jamie Clarke
Tom Ford
2
vs
2
Martin Gould
Tom Ford
2
vs
2
Jamie Clarke
John Higgins
0
vs
3
Martin Gould
Martin Gould
2
vs
2
Jamie Clarke
John Higgins
3
vs
0
Tom Ford

Group H Table 2 From 12:30pm

Group Table
 
P
W
D
L
FW
FL
+/-
PTS
WON
Joe Perry
3
2
1
0
8
3
5
7
£4,000
Mark Davis
3
0
3
0
6
6
0
3
£3,000
Tian Pengfei
3
0
2
1
5
7
-2
2
£2,000
Li Hang
3
0
2
1
4
7
-3
2
£1,000

Group Matches

Mark Davis
2
vs
2
Li Hang
Joe Perry
3
vs
1
Tian Pengfei
Joe Perry
3
vs
0
Li Hang
Mark Davis
2
vs
2
Tian Pengfei
Joe Perry
2
vs
2
Mark Davis
Li Hang
2
vs
2
Tian Pengfei

Watch Winners' Week Live at Matchroom.Live

sign up now
Matchroom Live